Nová skladba podlahy

 Dotaz:

Zdravím, plánuji rekonstrukci ccs 70m2 podlah v rodiném domě. Stávající podlahy jsou tvořeny jednou vrstvou dřevotřísky v tloušťce 20mm na škvárovém násypu cca 100mm. Můj plán je odstranit dřevotřísku a nalít beton. Je takový postup možný? V.K.

 Odpověď:

Dobrý den, postup tak jak popisujete je možný, v případě kdy je možné zvednou podlahy o cca 20 mm oproti původní tloušce - pokud nechcete odebírat část násypu. Vhodnější je ale provést skladbu podlahy vč. odstranění násypu a použít "moderní" tepelnou izolaci.

Skladba podlahy by mohla vypadat např. takto: 80 mm EPS (min, 100 kPa) 40 mm anhydritu - např. ANHYMENT.

TIP! připravte si podklad pod anhydrit sami, ušetříte. Separační fólii nebo obvodovou dilataci můžete koupit u nás v eshopu

2 komentáře on "Nová skladba podlahy"

 • a

  Dobrý den,

  provádím rekonstrukci podlahy v obytném domě v 1. NP a firma která rekonstrukci provádí doporučila anhydritovou podlahu.Původní skladba podlahy jsou trámy, prkený záklop na latích přibitých zhruba v polovině výšky trámů (na bocích), škvárový zásyp do výše trámů a pochozí prkna (pero drážka). Návrh nové skladby je náhrada škváry polystyrenem, separační vrstva PE folie a poté anhydritová vrstva.

  Je tato skladba podlahy pro rekonstrukci trámového stropu správná?

   

  Děkuji předem.

Zanechte vzkaz

Nové články