Odpadlá dlažba z anhydritové podlahy.

 Dotaz:

Dobry den Mám anhydritove podlahy v celem domě. Na předsíni je na něm dlažba a po 3 letech se zvedla a dlažba odpadla . Lepidlo na dlažbě drží výborne, ale anhydrit je měkký. Asi nějak nasál vlhkost ode dveří , kde se sráží Odtud to začalo a postoupilo do vzdálenosti téměř 2 m . Co nyní s tim? Jaky je další postup? Děkuji za odpověď Wagenknecht

 Odpověď:

Dobrý den, v případě namočení anhydritu dochází k dočasné snížení pevnosti, u dlouhodobého působení vody pak může dojít vyplavení pojiva. 

Anhydritové podlahy vlhkost nesají, resp. vzdušnou vlhkost, alespoň ne v takové formě aby došlo k trvalému poškození podlahy. Ale jak píšete, problém bývá v tepelném mostu u prahu dveří, kde může docházet ke kondenzaci a díky nerovnostem na podkladní vrstvě se pak vysrážená voda může dostat i několik metrů od místa kondenzace. Vzlínající vlhkost pak způsobí poškození spoje anhydritu a cementu - je to stejné jako když se nalepí dlažba ne nevysušený anhydrit.

Oprava nená nijak složitá - nejdřív je nutné se zbavit tepelného mostu u dveří (k zatékání vody může docházet i důsledkem zatékání vody např. při dešti) následně vysušit, pokud bude třeba tak zasanovat povrch anhydritové podlahy a přilepit dlažbu. 

Zanechte vzkaz

Nové články