Rozdělovač podlahového topení hluk

 Dotaz:

Dobrý den. Moc prosím o radu. Máme podlahové topení a po provedení anhydritové podlahy si nevíme rady s hlukem. Z rozdělovače podlahového topení jde hluk. Není to nic hrozného, ale protože máme rozdělovač topení v ložnici, resp. v šatní skříni, tak je to silně obtěžující. Předem děkuji za radu.

 Odpověď:

Dobrý den. Hluk v rozdělovači podlahového topení je způsoben příliš velkým průtokem vody. Rozdělovač podlahového topení je osazen většinou regulačním šroubením pro každý topný okruh. Tím je možné provést regulaci průtoku a tím i minimalizovat hluk z rozdělovače podlahového topení. Spojitost hlučného rozdělovače a anhydritové podlahy zde není.

Ne vždy je možné provést regulaci tak aby byl rozdělovač tichý. Pokud je podlahové topení zrealizováno a nebo naprojektováno špatně, může docházet k tomu, že podlahové topení nevytopí příslušný prostor.

U našich realizací ale nic takového nehrozí. Problémy s hlučností rozdělovačů topení, ale i hlučností trubek jsou nám známy a při realizaci je na to vždy kladen důraz.

Zanechte vzkaz

Nové články