Teplovodní podlahové topení v patrovém RD a bungalovu
- 12 Zář
Dotaz:
Dobrý den, právě jsme dokončili hrubou stavbu novostavby o dvou nadzemních podlaží. V projektu je počítáno s klasickým radiátorovým topením. Zajímá mě jestli je nějak zásadně technicky náročnější montáž teplovodního podlahového topení v patrovém domě než u bungalovu... Zdroj pro topení bude plynový kotel a krbová kamna s teplovodním výměníkem. Děkuji
Odpověď:
Dobrý den,
montáž teplovodního podlahového topení u patrového domu je v podstatě úplně stejná jako u bungalovu. Jediný rozdíl je v tom, že u bungalovu do cca +/- 150 m2 se provádí montáž na jeden rozdělovač, u větších rd se pak používají dva a více rozdělovačů. U patrových RD se pro každé patro používá rozdělovač, určený jen pro jedno patro, i když jde o menší plochy - vyjma situací, kdy je podlahové topení v patře např. jen v jedné místnosti, kde se pak používají tzv. RTL ventily.
U většiny rodinných domů se rozdělovače zapojují do série a celý systém obsluhuje jedno oběhové čerpadlo.
Jak na tlakovou zkoušku teplovodní podlahovky?
Dobrý den na této adrese http://www.anhydrit-podlahy.cz/podlahove-topeni/teplovodni/svepomoci
se téměř na konci stránkynachází článek Zvládnu udělat tlakovou zkoušku?
Ale nikde už neumím najít bližší Info k této zkoušce, můžete mne s tímto problémem pomoci?
Díky PetrDvořák
Tlaková zkouška
Dobrý den, článek montáž teplovodního podlahového topení není bohužel ještě aktualizovaný, resp. přenesený ze starší verze webu.
Nicméně tlaková zkouška se provádí natlakováním systému (vodou nebo vzduchem) na 3-6 barů po dobu min. 24 hodin. V průběhu aplikace anhydritové podlahy doporučujeme mít podlahové topení natlakované na provozní tlak, tj. cca 1,5 baru.