Zhotovení anhydritu v zimě

 Dotaz:

Dobrý den, staví mi dům na klíč a anhydridovou podlahu v březnu dělali v den, kdy byl přes noc velký mráz -7°C a pak směs míchali venku kolem nuly. Dům byl zateplený, ale bez topení a bylo tam 5 stupňů v době vylejvani. Zapomněli utesnit otvory pro digestoř a komín a další dny byly přes noc taky dost pod nulou. Jak se dá zkontrolovat, že podlahu nepoškodili nízké teploty? A je pravda, že anhydridová podlaha při tuhnutí vydává teplo? Děkuji.

Realizace anhydritové podlahy v zimě

 Odpověď:

Dobrý den, v době realizace anhydritové podlahy by mělo být na stavbě minimálně 5°C - nižší teploty (ne pod 0°C) podlahu sice nepoškodí, ale prodlužuje se doba po které je podlaha pochozí, zvyšuje se riziko vzniku vlásečnicových trhlin a je větší pravděpodobnost, že vzniklý šlem "neodskočí", ale podlaha se bude muset muset brousit..

Pokud teploty klesnou pod 0°C, v závislosti na promrznutí může dojít k poškození jen povrchu anebo podlahy v celé tloušťce. Pokud je instalované podlahové topení a je napuštěné vedou, mráz může trubky roztrhat.

Pokud je ale podlaha pochozí, není popraskaná (trhliny nebo vlásečnie), povrch anhydritu není nadmíru prašný, je podlaha pravděpodobně pořádku...

Anhydrit při tuhnutí nevydává teplo.

 

Hezký večer, Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články