Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Šest nejčastějších otázek na Anhydritové podlahy

Šest nejčastějších otázek na Anhydritové podlahy

V naší "poradně" se má každý možnost zeptat na náš názor, zkušenosti s anhydritovými podlahami a nebo požádat o radu. Některé otázky jsou nám kladeny stále dokola, pro nás, ostřílené matadory  je to někdy až k nepochopení, na co se nás ptáte, ale člověk si to občas uvědomí, když sám potřebuje poradit s něčím co tak dobře nezná. A tak se klidně ptejte dál.. pokud nenaleznete odpověď zrovna v našich NEJ šesti otázkách na anhydritové podlahy.

TOP 1.) výška - tloušťka anhydritové podlahy

Bezkonkurenčně nejčastěji kladená otázka, na kterou je někdy opravdu lepší se zeptat, než to "střílet od boku". Protože parametry anhydritové podlahy jsou jasně dány (na rozdíl od zavlhlého kravince) je možné bez problému určit výšku anhydritové podlahy tak, aby s podlahou nebyly v budoucnu problémy. Někteří stavebníci (sem tam i projektanti!) si myslí, že minimální tloušťka anhydritové podlahy je prostě 35 mm a takto je možné použít anhydritovou podlahu za jakýkoliv podmínek, ale tak to není.

Pro správné nadimenzování tloušťky anhydritové podlahy je potřeba znát tyto údaje:
  1. 1.) pevnost potěrového betonu (20-35 MPa - v tomto případě anhydrit = potěrový beton)

  2. 2.) stlačitelnost podkladu

  3. 3.) velikost plochy

  4. 4.) požadovaná minimální únosnost podlahy

TOP 2.) výztuž v anhydritové podlaze

Stále tomu někdo nemůže uvěřit, ale je to skutečnost. Anhydritové podlahy nepotřebují výztuž. Nepotřeba výztuže v anhydritové podlaze je dána rozdílným chováním pojiva, které nereaguje s vodou změnou velikosti - na rozdíl od cementového pojiva. Anhydritové podlahy se provádějí bez výztuže!

TOP 3.) dilatace v anhydritové podlaze

Dilatace je nutné rozdělit do více skupin, některé dilatace jsou nutné z důvodu samotné realizace, tzv. smrštění - např. u cementových podlah, některé jsou nutné z důvodu tepelné roztažnosti materiálu (u hotových podlah) a některé jsou nutné z konstrukčních důvodu stavby. Obvodová, také nazývaná jako okrajová, dilatace je nutná vždy.

Obecně platí pro dilatace v ploše a anhydritové podlahy:
  • Plocha 300 m2 bez dilatací v ploše (podlahy s podlahovým topením)

  • Plocha 600 m2 bez dilatací v ploše (podlahy bez podlahového topení)

  • poměr stran max. 3:1 (v praxi funguje i 5:1 pokud se vezme ohled na zvýšený dilatační poměr)

TOP 4.) použití anhydritových podlah

Anhydritové podlahy jsou podlahy interiérové, vhodné do všech místností staveb určených pro bydlení, tedy i do koupelen a záchodů, kde se podlaha ošetřuje hydrostěrkou. Jsou také vhodné do kanceláří, nemocnic, škol,  veřejných budov a lehčího průmyslu.

Nejsou vhodné do závodních jídelen, prádelen a podobných provozoven.

Podrobnější informace:

Důležité je, aby stavba byla uzavíratelná! - anhydritová podlaha nesmí v první fázi (48 hodin) rychle vyschnout. Po uplinutí 48 hodin je možné začít anhydritové podlahy intezivně vysoušet.

TOP 6.) anhydrit nebo beton

Z profesionálního hlediska je tato otázka nesmysl. Je to stejné jako by jste si kladli otázku při koupi nového auta zda máte koupit třeba oktávku (octávii) a nebo auto.. nesmyl, že? Anhydritová litá podlaha - ať už se to někomu líbí nebo ne - je prostě a jednoduše podlaha betonová. Jako pojivo zde ale není cement, nýbrž anhydrit. Beton pro účely podkladní vrstvy pod finální krytiny je zpravidla beton potěrový (není v něm kámen), který má konstrukční výšku od 30mm (anhydrit), resp. 45 mm (cement), narozdíl od "betonu" určeného do nosných konstrukcí, kde je minimální konstrkční výška 10-15 cm podle druhu betonu.

Co se týče samotné anhydritu (anhydritové podlahy) tak ten nabízí řadu výhod, od samotné výroby, po realizaci až po konečné vlastnosti betonové podlahy. Investice do anhydritové podlahy se rozhodně vyplatí!

Nové články