Anhydritová podlaha pod vodou

 Dotaz:

Dobrý den, v září tohoto roku jsem byl zatopen v Ostarvě Nové Ves. Mám podlahové topení s využitím anhydridu. Podlaha byla pod vodou 10 dnů. Dá se podlaha zachránit vysoušením nebo doporučujete zbourat? Děkuji Vám, S pozdravem, Michal

 Odpověď:

Dobrý den, každou takovou situaci je třeba posoudit individuálně - 10 dnů pod vodou určitě anhydritové podlaze nic neudělá - letos jsem si dělal zkoušku sám, protože informací ohledně této problematiky je od výrobců anhydritu málo a od lidí postižených touto situací jsou informace často protichůdné..

Po 14 dnech ve vodě nedošlo k žádnému poškození a po třech měsících došlo k vytvoření šlemu v síle cca 2-3 mm..

Každopádně u podlah se čas od času stává, že do nich nateče, většinou se to řeší jen vysoušením s pomocí podlahového topení. Vysušení celé skladby podlahy (hlavně prostor s tepelnou izolací) může trvat ale velmi dlouho...

Vhodnější způsob je použít technologii pro vysoušení těžkých plovoucích podlah, kdy se podlaha na několika místech "navrtá" a do podlahy se žene teplý vzduch.. Doporučuji se poptat po firmách, které se specializují na vysoušení.

 

Další věc je, co všechno se dostalo s vodou do podlahy (pod anhydrit) - u jednoho takto vytopeného domu se po provedení sond zjistilo, že do skladby podlahy se dostalo větší množství "bláta", takže investor rozhodl o vybourání i přesto, že výrobce po změření pevností zhodnotil anhydrit tak, že k žádnému poškození nedošlo..

Je třeba opravdu postupovat individuálně, ideálně se obrátit na firmu, která Vám podlahu realizovala. 

 

Hezký den a držím pěsti..

Zelinger - ANHYTOP

 

Zanechte vzkaz

Nové články