Naše služby

Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.

creative thinking
Lité betonové podlahy

Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...

creative thinking
Podlahové topení

Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!

creative thinking
Tepelná a kročejová izolace

"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty "Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby  Víme o izolacích do podlahy vše!

Jakou použít kročejovou izolaci?

Jakou použít kročejovou izolaci?

Toť otázka, každý má své favority, někdo věří tomu a někdo zase tomu. Údaje výrobců jsou sice jasné, ale ne vždy jsou tyto hodnoty dosaženy i v reálu. Na fungování kročejové izolace má také vliv stav podkladu a podle něj se můžeme také rozhodovat co použít.

Naše doporučení ohledně kročejové izolace pod anhydritovou podlahu.

Kročejová izolace z minerální vatyV první řadě jde většinou o peníze. V takovém případě je jasná volba polystyrenová kročejová izolace. Je nejlevnější a je možné ji instalovat téměř všude. Jako polystyrenovou kročejovou izolaci doporučujeme používat materiál označovaný jako T4 nebo T4000. Tato kročejová izolace je vhodná na rovný podklad. Doporučujeme ji používat v síle 30 - 50 mm a s krycí vrstvou minimálně 40 resp. 45 mm anhydritu. Minimální tloušťku anhydritové podlahy je nutné určit na základě vlastností celé skladby podlahy a požadované nosnosti - to platí v jakémkoliv případě.

Pokud dáváte přednost kvalitnějšímu (dražšímu) materiálu, sáhněte po minerální vatě. Ta se nejčastěji ukládá ve 20-30 mm. Uložení minerální vaty je obecně kvalitnější než u polystyrenu. Tím, že je vata pružná, je možné bezproblémově izolaci uložit i do míst s rozvody na podkladu, které zasahují do kročejové vrstvy. Faktem je, že tyto rozvody by v žádném případě neměly zasahovat do kročejové izolace, ale bohužel často dochází k tomu, že projektanti na tento podstatný detail nemyslí anebo dojde k neodbornému zásahu do projektu, resp. se nestaví podle projektu.

 

Něco hledáte a nemůžete to najít? Zkuste použít vyhledávání

Zřídka, ale přeci jen občas je k vidění kročejová izolace provedená z mirelonu. Používá se většinou tam, kde už nic jiného nezbývá a není možné na podklad instalovat vatu nebo kročejový polystyren. Pokud jste v této situaci i Vy, doporučujeme provádět v minimální síle 10 mm a uložení provádět ve dvou vrstvách po 5 milimetrech a křížem. Křížem proto, že při řezání na menší díly na stavbě je jen málokdy možné dodržet rovný řez, proto křížem, aby alespoň v jedné vrstvě byl pokryt obvod místnosti.

Izolace proti kročejovému hluku je u občanské výstavby zásadní věc! Často se setkávám s tím, že lidé (ani ti co by to vědět měli!) tento druh izolace vůbec neznají! Anhydritové podlaze je sice jedno jestli je instalovaná kročejová izolace nebo ne, ale stavebníkovi by to rozhodně být jedno nemělo.

Našim zákazníkům poskytujeme plný servis v této oblasti. Poradíme Vám jaký typ izolace je pro Vás nejvhodnější s ohledem na reálný stav objektu a poradíme Vám i v dalších věcech, aby náš výsledek mohla být Vaše spokojenost.

Hlavní výhoda a nevýhoda kročejové izolace - materiálů

Kročejový polystyren:

  • Výhoda: Nižší cena než u minerální vaty - rozdíl cca 1:3

  • Nevýhoda: Vyžaduje kvalitní - rovné, hladké - podloží, mírně náročnější montáž detailů než u vaty

Minerální vata:

  • Výhoda: Vata snese horší kvalitu podkladu než polystyren

  • Nevýhoda: Nízká mechanická odolnost - snadno se poškodí couráním se po hotovém

Polyethylen:

  • Výhoda: Malá konstrukční tloušťka - 10 mm stačí pro dosažení dobrého odhlučnění

  • Nevýhoda: Nerovný podklad (výstupky) může snížit životnost izolace

Výhod a nevýhod je ale mnom více, odstavec poukazuje jen na ty hlavní.

Nové články