Provádíme lité betonové podlahy, >anhydritové a cementové<. Děláme také tepelné a kročejové izolace a podlahové topení - elektrické i teplovodní.
Koupit si u nás také můžete materiál, potřebný pro provádění podlah svépomocí. anhydrit je COOL - pokrýváme celou ČR.
Lité betonové podlahy
Kdo má fištróna tak má jasno - litá betonová podlaha je ta správná volba! Tohle Vás prostě přežije...
Podlahové topení
Kdo to nezná, tomu to nechybí, kdo to zažil, nechce bez toho už být - to je podlahové topení!
Tepelná a kročejová izolace
"Tepelka" pro snížení tepelné ztráty
"Kročejovka" zlepší odhlučnění stavby
 Víme o izolacích do podlahy vše!
Stavební připravenost pro realizaci anhydritové podlahy
Podle rozsahu objednaných služeb se i liší připravenost stavby před zhotovením anhydritových podlah. Jednoduše se to dá shrnout tak, že čím je rozsah objednaných služeb menší, tím by měl stavebník věnovat větší pečlivost a pozornost přípravě stavby před realizací anhydritových podlah. Ty základní pravidla a doporučení platí ale vždy.
Aby se mohla anhydritová podlah vůbec realizovat, je nutné splnit základní požadavky na stavbu. Ta hlavní podmínka je v tom, že stavba musí být uzavřena - musí se zabránit v prvních 48 hodinách od realizace odpaření vody z uložené anhydritové směsi.
Samozřejmostí je také to, že k místu stavby je nutné také dostat potřebnou techniku - např. Bremat anebo autodomíchávač. O samotné realizaci anhydritové podlahy se dočtete zde.
Pokud jsou dodrženy základní požadavky pro realizaci anhydritové podlahy- uzavřená stavba, možnost přistavit techniku a dodržení rozsahu možných teplot, přicházejí na řadu další detaily.
Připravenost stavby - detaily
Realizaci samotné anhydritové podlahy u klienta, který si stavbu sám připraví, nazýváme realizace anhydritové podlahy na připravený podklad. Taková příprava obnáší kompletní zhotovení přípravných prací. Problém připravených staveb nebývá v tom, že by některé kroky nebyli zhotoveny (až na vyjímky), ale obzvláště u připravených staveb třetí stranou (např. zedníci, firma montující pt. apod.) je problém v kvalitě prováděných prací.
Nejvhodnější doba pro realizaci anhydritové podlahy je poté, co jsou hotové omítky. Ovšem s malováním nemusíte spěchat, to je vhodné si nechat až po zhotovení podlah.
Co se týče stropů, jak klasické omítky tak i SDK podhledy je vhodné provádět před zhotovením podlahy, resp. při plánování těchto prací myslete na to, že těžká plovoucí podlaha není většinou konstruována tak, aby se na ní mohlo bezmyšlenkovitě instalovat lešení nebo jinak podlahy vystavovat většímu bodovému zatížení.
Před realizací anhydritové podlahy je nutné zakrýt dřevo, kámen a hliník - např. okení rámy dřevěných oken - dveří nebo ozdobné kamenné obklady. Tyto materiály reagují s anhydritem a mohou být poškozeny. Zakrytí je vhodné pro jistotu provést alespoň do výšky jednoho metru.
Investor - objenavatel u toho typu realizace zajiťuje provedení separační vrstvy a obvodové dilatace a popř. dalších náležitostí jako je například bednění (Šalování)
Plaváčci
Všechno co je instalováno na podlahu - podklad - musí být také k podkladu přichyceno. To samozřejmě platí hlavně pro podlahové topení - jak teplovodní, tak elektrické - Pokud se řádně nezafixuje, můžou trubky nebo kabely při realizaci vyplavat.
Týká se to ale i ostatních věcí, které se občas nedopatřením v podlaze, resp. v přímém kontaktu s anhydritem objevují. Typické je to pro opomenuté elektroinstalace, či vodoinstalace v tubolitu nebo i bez.
Anhydritové podlahy se realizují ve stavu vysoké tekutosti a tak v nich plave vše co plave i ve vodě.
Nezapomeňte měřit
Zaměření stavby není důležité provést jen když se dělají podlahy - to už je leckdy pozdě na to řešit zjištěné problémy. Nezapomeňte si v průběhu stavby zaměřit osazení francouzských oken, vchodových dveří, čemuž by měla předcházet i kontrola překladů, schodiště, stavebních pouzder a dalších prvků. Tato činnost je na stavbách často opomíjena a potom nezbývá než některé situace řešit různými kompromisy - ty mohou být i na úkor užívání stavby.
Rozhodně se nespoléhejte jen na instalační firmy - jednoduše se to nevyplatí...bude to "bolet" jen a jen Vás.
K zaměřování stavby je nutné používat také vhodné pomůcky - mezi ty určitě nepatří klasická vodováha, hadicová vodováha (šlaufka) nebo levný laserový nivelák (obzvláště laserové vodováhy jsou "nebezpečné").
Nejjednodušší je si zapůjčit profesionální nivelační přístroj, po stavbě si roznést několik značek a těch se potom můžete chytat při lokálním zaměřování do méně přesného přístroje.
Požadavky na připravenost stavby
Pokud by se vám teď v hlavě zrodila myšlenka, že anhydritové podlahy mají vysoké požadavky na připravenost stavby (a s tím se bohužel v praxi také setkáváme) vězte že 99% požadavků se vůbec netýká anhydritu jako takového, jsou to běžné požadavky na stavbu, která má vyhovovat standardům jednadvacátého století a ne těm z poloviny devatenáctého století...
Částečné rekonstrukce
U částečných rekonstrukcí, kde je nutné se pohybovat i v obydlené části stavby, je nutné provést úpravy tak aby se bylo možné v této části pohybovat - podlahu nejlépe ošetřit tak, aby se neušpinila.
Pokud je nutné takovým prostorem táhnout hadici pro čerpání směsi, je nutné vše na trase odklidit, vč. nábytku. Ideální je se takovým prostorům vyhnout a k natažení hadice využít např. okno. Aby se nepoškodil parapet nebo rám okna je vhodné do otvoru umístit "kozičku", na které bude hadice vyset.
Stavební připravenost pro anhydrit není věda
Připravit stavbu pro anhydritovou podlahu není nic složitého a náročného. Není třeba si s tím lámat hlavu a pokud přeci jen narazíte na něco, s čím si nevíte rady, to nejmenší je nám zavolat nebo napsat.
Jak nemá vypadat stavební připravenost pro realizaci anhydritové podlahy.
Doporučujeme v této souvislosti shlédnout naše videa PŘEHMATY I a PŘEHMATY II. Videa jsou dostupná zde.