je litá betonová podlaha na bázi cementu - litý cementový potěr. Výhoda oproti anhydritové podlaze je v tom, že je možné ji použít v trvale vlhkých prostorách - např. závodní kuchyně, nevytápěné prostory (ale uzavřené) prostory jako garáže, sklepy a pod. Cementové podlahy, resp. betonové podlahy na bázi cementu nereagují s vodou jako anhydrit, tj. dočasně se jim nesnižuje pevnost.
Litá cementová podlaha CEMFLOW je nejen plnohodnotnou alternativou pro suché a jiné cementové potěry, ale díky technologii ukládání ve vysokém stavu tekutosti dosahuje vysokých pevností nejen v tlaku, ale i v ohybu.
CEMFLOW® je litý potěrový beton vyrobený v souladu s ČSN 13813
Litý cementový potěr CEMFLOW je určený do interiéru budov, používá se jako:
CEMFLOW LOOK je pohledový potěr, jehož struktura povrchu je hladká, pevná a podobá se vzhledově materiálu Teracco. Postup úpravy povrchu je náročnější na čas a strojní vybavení než standardní přebrušování a nátěry.
Realizace cementové lité podlahy CEMFLOW
Lité cementové potěry CEMFLOW se realizují tak, že se namíchaná směs na stavbu doveze v autodomíchávači a pomocí malého pístového čerpadla a gumových hadic se litá směs čerpá do požadovaných míst. Aplikace samotná probíhá podobně jako u anhydritových podlah.
Stejně jako v případě realizace litých anhydritových podlah, stavba musí být vzduchotěsně uzavřena i při realizaci CEMFLOW, prvních pět až sedm dní od realizace se podlaha nesmí nuceně vysušovat. Teplota na stavbě nesmí v době realizace a min. 72 hodin od realizace překročit teplotu 25ºC, u cementového litého potěru CT30 pak 20ºC. V zimě se realizace provádí do teploty minimálně +5ºC - platí jak pro teplotu venku i vně stavby.
Pro lité cementové podlahy CEMFLOW doporučujeme používat obvodovou dilataci MIRELON tl. 10 mm a to i na prostory bez podlahového topení!
Litá cementová podlaha CEMFLOW je vyzrálá po 21 dnech od uložení. Po této době je možné nejdříve začít pokládku finální krytiny (musí být splněn požadavek na maximální zbytkovou vlhkost v potěru). Pokud je v podlaze podlahové topení, je nutné před pokládkou finální krytiny provést zkušební nátop a to v jakémkoliv ročním období.
Minimální tloušťka CEMFLOW
Litá betonová podlaha CEMFLOW je litá směs (resp. "potěr") na bázi cementu. Aby se minimalizovaly tvarové deformace způsobené objemovými změnami ve fázi tuhnutí je nutné aplikovat CEMFLOW v minimální souvislé vrstvě -
U menších tlouštěk se neúměrně zvyšuje riziko tvorby trhlin a tvarových deformací - zvedání okrajů.
Anhydrit nebo cement?
ANHYMENT nebo CEMFLOW?
ANHYMENT a CEMFLOW jsou obchodní značky pro litý anhydritový potěr a litý cementový potěry spol. TBG - Českomoravský beton.
Z našeho pohledu - z pohledu realizační firmy - je v občanské výstavbě lepší volba použít anhydritovou podlahu, resp. ANHYMNET. Důvodů k tomu je více a vesměs souvisejí s realizací samotnou. Volbou anhydritové podlahy se jednoduše volí jistota, podlahy mají menší náchylnost na tvorbu trhlin, je možné je aplikovat ve větších plochách bez dilatací a mají delší dobu na zpracování. To vše a další rozdílnosti jsou výhody i pro zákazníka, protože realizace litého anhydritu je jednodušší (i na samotnou přípravu stavby) a je tak větší pravděpodobnost, že i zákazník bude s výsledným dílem spokojený.
Litou cementovou podlahu - CEMFLOW - je vhodné použít např. jako podlahu k bazénům, do sklepů, dílen anebo garáží - obecně např. do nevytápěných prostor. Použití lité cementové podlahy neřeší možný problém zatékání vody např. v koupelnách u těžkých plovoucích podlah či starších stavbách s možností vzlínající vlhkosti - vždy by se mělo přijmout opatření, aby se voda - vlhkost do podlahy nemohla dostat.
TIP! připravte si podklad pod ANHYMENT nebo CEMFLOW sami, ušetříte. Separační fólii nebo obvodovou dilataci můžete koupit u nás v eshopu