Hurdis a anhydritová podlaha
- 29 Zář
Dotaz:
Dobrý den,
chtěl bych pořídit anhydritovou podlahu do rodinného domu (rekonstrukce).
Nyní rekonstruuji půdu kde mám zatím nové obvodové zdi a podlaha je nyní udělána pouze z kolejnic které jsou 1 metr od sebe a mezi nimi "hurdisky". Plánuji že mezi kolejnice dám tvrzený polystyren (2 cm) na to separační folii a poté anhydrit. Bohužel podlaha není teď rovná (jak to u starších RD bývá) a chtěl bych vědět jestli nevadí že anhydrit bude na jednom místě např. 1 cm a na jiném třeba 3 cm a jestli takto připravený podklad stačí?
Děkuji, s pozdravem R.R.
Odpověď:
Dobrý den,
těžko říci kde se stala chyba, ale z Vašeho popisku vypadla důležitá konstrukční část stropu - železobetonová monolitická deska - "roznášecí" prvek konstrukce.Anhydritové podlahy jsou vyráběny jako potěrový beton - potěrový beton není konstrukční beton a není vhodné ho tak používat.
Ohledně samotné tloušťky anhydritové podlahy - 10-30 mm je určitě málo. V patrech je většinou instalována kročejová izolace, ta má celkem vysokou stlačitelnost. Ideální skladba podlahy v patře je cca 40 mm kročejové izolace a 40, ideálně 45 mm anhydritové podlahy.
Vím že podlaha není ideální,
Vím že podlaha není ideální, ale podlaha se dělal před cca 40 roky a bohužel nic jiného s tím nemohu. Když tam tedy dám 2 cm kročejové izolace může se na to vylít anhydrit o síle 40 až 50 mm?
Realizovatelné to je.
Realizovatelné to je.
Pokud bude ale anhydrit ve styku s kolejnicemi, kročejová izolace bude zbytečná. Silnější vrstva anhydritu bude vhodnější volbou.