Elektrická a teplovodní podlahovka - kombinace

 Dotaz:

Dobrý den, mám možná zvláštní dotaz, tedy alespoň podle toho, že jsem na něj nikde nenašel odpověď.

Všiml jsem si, že jste snad jediná firma, která je schopna provést kompletní skladbu podlahy včetně izolace a - což mě zajímá - podlahového topení a to jak elektrického tak i teplovodního.

Můj dotaz je jednoduchý - lze provést montáž jak teplovodního tak elektrického podlahového topení?

Jde mi o podlahu v koupelně, chtěl by ji vytápět i v létě, nepřijde mi ale ekonomické topit v celém domě, resp. vůbec kuli tomu spoušťět topení. Děkuji za odpověď

 Odpověď:

Dobrý den, 

realizace obou systémů podlahového topení na jedné ploše je možná bez větších problémů.

Podlahu je možné provést více způsoby:

  1. 1.) zhotovení teplovodního topení + zhotovení anhydritové podlahy. Následně montáž elektrického podlahového topení + opět zhotovení anhydritové podlahy (stačí už jen v minimální tloušťce 30 mm vč. kabelu)

  2. 2.) zhotovení teplovodního topení + zhotovení anhydritové podlahy, následně montáž elektrického podlahového topení do lepidla

Z několika důvodů je lepší volit variantu 2.). - cena, efektivita, snazší montáž.

2 komentáře on "Elektrická a teplovodní podlahovka - kombinace"

  • a

    Toto téma mě také zajímá hlavně kvůli rychlosti elektrického topení včetně lepší možnosti zónového topení a také kvůli levnějšímu provozu vodního provedení a jeho možnosti využít jako chlazení v horkých letních dnech.

    Napadlo mě tak zdali je možné položené hadice vodního systému přímo proložit odporovým drátem (ve stejné vrstvě), případně položení topné fólie přes vodní topný systém.

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Jak jste napsal - "kvůli rychlosti elektrického topení" - už jen proto nemá smysl uvažovat o tom dávat kabely dolu.

    Ale i tak bych nedával prvky elektrického podlahového topení na trubky. Pokud budete chtít zatopit rychle, teploty u kabelů mohou být i přes 50℃.

    To sice trubky vydrží, ale proč je zbytečně zatěžovat víc, než je třeba... za další může nastat havárka - porucha termostatu.

    Já sám jsem si v koupelně tuto kombinaci provedl a jsem s ní nad míru spokojen – přesto, že je elektrické podlahové topení nainstalované s výkonem cca 150W/m2 přímo pod dlažbou, doba než začne podlaha hřát je v řádech desítek minut. 

    Elektrické podlahové topení ale používám pro vysušení koupelny po koupání nebo sprchování, je naprogramované, aby se automaticky spouštělo po dosažení určitého % vlhkosti na určitou dobu. Za sebe tak můžu určitě tuto kombinaci doporučit, elektrické podlahové topení má smysl ale dávat přímo na anhydritovou podlahu.

     

    S pozdravem Zelinger - ANHYTOP

Zanechte vzkaz

Nové články