Rozlitá voda na anhydritu

 Dotaz:

/anhydritova-podlaha/test-anhydrit-vodaDobrý den, prosím o radu.Máme anhydrytový potěr v rodinném domě,ten dům je cca 3roky starý. Asi před rokem a půl se nám na plovoucí podlahu vylila max 5 litrová váza.Po nějakém čase se nám začala plovoucí podlaha vzdouvat.Než jsem sehnaĺ správný vzor plovoucí podlahy uběhl cca 1rok.Když jsem vyndal plovoucí podlahu byl tam mokrý flek cca 16m2 a začli jsme sušit. Sušení začlo v květnu, intenzita větrání byla nepravidelná jelikož jsme chodili do práce tak cca 8h byla ventilace.Je to už 2 měsíce a na nějakých místećh je to furt vhké, když jsem si vykopal kus anhydrytového potěru tak jsem zjistil že je tam hloubka potěru 5,5cm k polystyrenu.

Máme samozřejmě podlahové vytápění a topíme na 25C. Žádný odpad nebo voda pod podlahou není a trubky na vodu jsou vedeny vrchem a dřez je od místa vzdálen cca 2metry vše je suché. Můžete mi poradit čím to je, že to tak dlouho schne na nějakých místech? Děkuju moc za radu.

 Odpověď:

Dobrý den.
Podle vašeho popisku je téměř jisté že chybu je nutné hledat někde jinde než v rozlité váze s pěti litry vody.
Čerstvě vyrobená směs anhydritového potěru má v sobě přibližně 175 litrů vody na 1m3. Nejčastější výška anhydritu na plochy s podlahovým topením bývá 60 mm. Tj. spotřeba na 100 m2 6 m3 anhydritového potěru, tedy přibližně 1 m3 z toho je voda.
Vysušit anhydritovou podlahu trvá (pokud se po týdnu od realizace spustí podlahové topení) maximálně 4 týdny. Ze stavby o ploše 100m2 se odpařuje voda rychlostí přibližně 30-60 litrů vody za jediný den! (na ploše 16 m2 je to cca 5,5 l/den)
Podle Vašeho popisku je pravděpodobné,že za nepřiměřenou dobu vysoušení může např. zmíněný odpad ( voda nemusí jít nahoru tam kde teče odpad, ale může např. stékat do nižšího místa na základové desce a poté se až odpařovat) a nebo může být špatně provedená hydroizolace. 

2 komentáře on "Rozlitá voda na anhydritu"

  • a

    Dobrý den, před časem jsem koupil rodinný domek o podlahové ploše 140m2, nyní jsme se rozhodli pro rekonstrukci podkroví a rád bych zde topil právě podlahovým topením. nyní zde jsou pouze trámy cca 80cm od sebe. lze využít nějaký prvek mokré výstavby ??? 

     

    jako OSB deska, deska s nopy podlahovka a anhydrit - bojím se vypraskávání nebo váhy která by mohla být až příliš velkým zatížením. Trámy jsou tedy o velikosti 25x25cm. 

     

    Děkuji za radu

    Jan Poláček

    608484994

     

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den pane Poláček, omluvám se za prodlevu v odpovědi.

    Z Vašeho popisu nelze usoudit zda je strop dostatečně únosný pro betonovou podlahu.

    Anhydritové podlahy se ale dnes běžně používají v patrech s dřevěnými stropy - na záklopech. Podlahové topení také není problém.

    Podlahy se instalují s kročejovou izolací, ta je v případě menšího průhybu stropu také schopna absorbovat část deformace stropu.

Zanechte vzkaz

Nové články