Separační folie pod anhydritovou podlahu

 Dotaz:

Dobrý den, mám několik dotazů na separační vrstvu pod anhydritovou podlahou.

  1. musím separační vrstvu - budu ji dělat z folie z vašeho eshopu - lepit celoplošně nebo ji stačí lepit jen „kouskama“ a nebo stačí jen přeložená?

  2. mám nejdříve položit folii nebo obvodovou dilataci? 

  3. na kousku budu mít podlahové topení, mohu folii položit přes topení?

Děkuji za odpověď P.D.

 Odpověď:

Dobrý den,

separační vrstva se musí lepit celoplošně. Jen samotné přeložení anebo lepení kouskama nestačí. Při realizaci anhydritové podlahy se může anhydrit dostat pod proudem (když vytéká z hadice) pod volně položené folie (separační vrstvu) a bude vymalováno. V této fázi jsou pak opravy separační vrstvy problematické. Stává se to např. když někdo používá bezbarvé folie na separační vrstvu, na kterých není vidět kde jsou folie přes sebe přeložené, a sem tam unikne přelepení některý spoj. Při lití anhydritu ho bezpečně najdeme...

Pro separační vrstvu doporučujeme používat tuto folii.

Nejvhodnější řešení (nejméně problematické) je nejdříve položit separační vrstvu a poté obvodovou dilataci přibýt (např. sponkovačkou) do omítek. Zde je postup popsán vč. videa.

Nedoporučujeme lepit separační vrstvu na obvodovou dilataci. Pokud není takové řešení provedeno naprosto precizně a přesně (a to většinou není), může to mít i vliv na kvalitu anhydritové podlahy (mezery, propadliny, zatečený anhydrit..)

Separační folie se pokládá pod podlahové topení - nebo se používají systémové desky a separační vrstva už je zbytečná.

Zanechte vzkaz

Nové články