Podlahové topení v panelovém bytě

 Dotaz:

Dobrý den

V současné době provádím rekonstrukci bytu, který mám ve třetím patře panelového domu. Z původních podlah jsem odstranil dřevotřískové parkety a škvárový násyp, to znamená, že jsem snížil podlahy o 45 mm. Do bytu bych chtěl podlahové teplovodní topení, ale bohužel kvůli výšce nemůžu použít systémové desky. Při použití syst. desky Solo bych se dostal na výšku podlahy cca 60 mm (21 mm

+ 40 mm). Mám nějaké jiné možnosti?  Je možné pokládat trubky přímo na separační PE fólii? Děkuji za odpověď. B.

 Odpověď:

Dobrý den, 

trubky podlahového topení je možné pokládat přímo na separační folii, trubky je nutné ale ukotvit tak aby neplavaly.

Kotvení se zpravidla provádí do podkladní vrstvy - polystyrenu, což u Vás nebude možné. Trubky by se tak musely „natvrdo“ přikotvit do podkladu.

U takové instalace stačí tloušťka anhydritu 30-35 mm nad trubkou podlahového topení (nestlačitelný podklad). Celá tloušťka podlahové konstrukce -topení+anhydrit-  by tak mohla mít minimálně 46 mm.

U rekonstrukce bytů by se měl brát ohled na kročejovou izolaci.

2 komentáře on "Podlahové topení v panelovém bytě"

  • a

    Dobrý den chtel bych se zeptat kdybych chtel v bytě ktery se nachazi nad sklepem podlahove teplovodni topeni jaka by byla skladba podlahy?V baraku kdyz se děla podlahovka tak se vetsinou davaji 2 vrstvy polyse a pak systémovka coz v bytě je nemožné.Dekuji za odpoved hezký den.

     

    Martin

  • Obrázek uživatele ANHYTOP

    Dobrý den, minimální výška pro konstrukci teplovodního podlahového topení a anhydritové podlahy je 50 mm - 15 mm trubka a 35 mm krycí vrstva anhydritu. Nad sklepem toto ale není ideální skladba - bez zateplení bude vyšší tepelná ztráta. Výška od 50 do cca 100 mm by se dala zaplnit izolací... ale to už záleží na konkrétní výšce podlahy. S pozdravem Zelinger

Zanechte vzkaz

Nové články